מי אנחנו
עמוד ראשי : מי אנחנו : תקני איכות

תקני איכות

קבוצת זוגלובק מקפידה על תהליכי ייצור ושיווק קפדניים בכל מפעליה ובמרכזי האחסון וההפצה. כל המוצרים יוצאים את שערי המפעל רק לאחר בחינה מדוקדקת ובקרת איכות מתמדת בכל שלב בתהליך הייצור.

מוצריה של זוגלובק ותהליכי הייצור של כלל התשלובת, זיכו אותה בתווי איכות ותקן ישראליים ובינלאומיים.

תקני איכות
usda

עבודה על פי כללי ה- USDA

עבודה על פי דרישות השירותים הוטרינריים בישראל ודרישות ה- USDA משרד החקלאות והשירותים הווטרינריים האמריקני, המבקרים את ניהול המפעלים, ניקיונם ומצב התחזוקה שלהם וכן בודק את עמידתם בתקנים שונים.

iso-9001

תו התקן ISO-9001-2008

עבודה על פי תקן בינלאומי לניהול איכות, המגדיר קריטריונים ברורים לניהול מערכות איכות. קבלת תו התקן מעידה כי זוגלובק מייצרת מוצרים העומדים בדרישות הלקוח ובדרישות חוקתיות ספציפיות, וכי היא פועלת כל העת להגביר את שביעות רצון לקוחותיה על ידי יישום יעיל של מערכות האיכות, ואף בוחנת תהליכים חדשניים לשיפור מתמיד.

haccp

תו HACCP

תקן לבטיחות המזון ובטיחות הצרכן בתהליך הייצור, החל מקבלת חומרי גלם ועד הלקוח הסופי, הנעשה באמצעות תכנון, ניהול ובקרה של תהליכי הייצור והשינוע עד לנקודת המכירה.
תהליכי הייצור של מוצרי הבשר של זוגלובק מפוקחים על ידי וטרינרים ומאושרים על ידי השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות.

gmp

תקן GMP = Good Manufacturing Practice

תקן איכות נוסף של משרד הבריאות, המבקר את מערך הייצור של מוצרי מזון. קבלת התקן מעידה על כך, שתהליכי הייצור במפעלי הבשר של קבוצת זוגלובק מוגדרים ומבוקרים, נעשים בידי עובדים מיומנים וכי בארגון קיימת מדיניות החזרת מזון במקרה הצורך.

לראש העמודלראש העמוד
  • זוגלובק לשירותכם

    זוגלובק לשירותכם

  • מספר טלפון04-9108869/70
  • מספר פקס04-9878743
  • שעות פעילות המוקדשעות פעילות המוקד:
    בימים א'-ה' 08:00-17:00
  • ליצירת קשר