לאכול בסטייל
עמוד ראשי : לאכול בסטייל : עיצוב הוא שם המשחק

עיצוב הוא שם המשחק

מירי שטרן דרור

עיצוב מראה המסעדה או חדר האוכל הוא כרטיס הביקור הראשון, או אם תרצו "הפנים הראשונות", אותן פוגש הסועד עם כניסתו למתחם. ככזה, מהווה עיצוב הפנים חלק אינטגרלי ממיתוג ומיצוב מתחם ההסעדה בתוך שפע המסעדות והאפשרויות הקיימות בשוק. עם התגברות התחרות בענף, נראה שלכל בית עסק בתחום המזון יש צורך כמעט קיומי להשיג בולטות ונראות המתלוות למנות, לתפריט האיכותי ולצורת הגשה יפה ומעוררת תיאבון.

לעיתים קרובות נמצא, כי אחד ממנועי הקידום השיווקי של מסעדות יוקרתיות הוא לא אחר מאשר מעצב הפנים שעיצב אותה. תכופות אנו שומעים וקוראים בעיתונים, כי מעצב המסעדה החדשה הוא המעצב המפורסם X, אשר ברזומה המקצועי שלו נמצאת המסעדה המפורסמת מחו"ל, בית המלון הידוע וכו'.

אין חולק כי העיצוב הוא בין חמשת הפרמטרים העיקריים והחשובים ביותר להצלחתה של מסעדה, לצד איכות המנות כמובן, השף, השירות והמיקום שלה. יש לזכור, כי העיצוב והרושם הכללי מגלמים בקרבם את אופי המסעדה ומידת הטרנדיות והאופנתיות שלה. הם בהחלט משפיעים גם על המיצוב הנתפס שלה בקרב הלקוחות הפוטנציאלים, על הביקוש למסעדה (כן, התורים הארוכים המשתרכים מחוץ לדלת), על תמחור המנות, ובמידה מסוימת גם על שביעות הרצון של הלקוח, שירצה לשוב בחזרה למסעדה הטרנדית.

בחירת סגנון העיצוב

"בחירת סגנון העיצוב של המסעדה תלויה בכמה פרמטרים", כך אומרת מעצבת הפנים נירית בלאס.
"כשאנחנו מחליטים על בחירת הסגנון, יחד עם הלקוח, אנחנו תמיד בוחנים קודם כל את קהל היעד של המסעדה, את האופי הרצוי לה מבחינתם, האם מדובר במסעדה או בכלל בבית קפה, מהן שעות השיא של הפעילות וכו'. רק לאחר שמשקללים את כל הפרמטרים הללו, מתחילים להציע כמה אלטרנטיבות לעיצוב החלל, אווירה, הצבעים, התאורה והריהוט".

סגנון העיצוב משתנה כאשר מדובר במסעדה לעומת בית קפה. "עיצוב מסעדה לוקח בחשבון שעיקר הפעילות החברתית בה נסב סביב האכילה, ולכן, יושם דגש בעיקר על פונקציונליות, ועל ההתאמה לקונספט של האוכל", מוסיפה בלאס. "כך לדוגמא, אם המסעדה היא מסעדת בשרים - הריהוט יהיה כבד יותר, נשתמש בצבעים כהים וסידור הישיבה יהיה יותר אינטימי. בבית קפה, לעומת זאת, עצם הישיבה סביב השולחן הוא כבר פעילות חברתית בפני עצמה, הכוללת שיחה, ישיבה נינוחה וסוג של אוורור או מרגוע. לכן, בבית הקפה יש צורך להשתמש בתאורה רגועה יותר, לעשות שימוש בחומרים קלים ובהירים, כמו למשל בעץ צבוע בהיר, ובכלל, ליצור אווירה רגועה יותר עם קצת שקיפות ויזואלית אפילו, כמו כסאות ליד החלון שמשקיף לרחוב, או אפילו ישיבה עם הפנים לכביש, כמו שרואים ברחובות פריז".

שימוש נכון בתאורה

לתאורה במסעדה או במתחם ההסעדה תפקיד חשוב בכל הנוגע ליצירת האווירה הרצויה. "בדרך כלל, כשמדובר במסעדות, ולא בבתי קפה, אנו מציעים להשתמש בתאורה שיוצרת אווירה חמה, ממוקדת מעל השולחנות או תלויה על הקיר, כדוגמת תאורת לדים", אומרת נירית בלאס. "אפשר להחליט שמאירים יותר את אזור הבר או מיצגים מסוימים על הקיר או בכלל במתחם. יחד עם זאת, צריך להיזהר שלא לחמם את הסועדים, ולכן אני ממליצה להשתמש בתאורת לדים חסכונית או בכל אמצעי תאורה קטן ומינימליסטי, אך לא בספוטים מחממים".

עיצוב מוסיקלי

למוסיקת הרקע המושמעת במסעדות ובבתי הקפה יש תפקיד לא פחות חשוב בעיצוב בית העסק, ואפילו בהעלאת היקף ההזמנה הממוצעת בקופה. גיא קונפורטי, סמנכ"ל השיווק של חברת YCD Atmosphere המעצבת אווירה בבתי עסק באמצעות מוסיקה, מציין, כי "מחקרים רבים מצביעים על כך, שמוסיקה משפרת לאין ערוך את חוויית השהייה, ההזמנה והשירות במסעדות ובתי קפה". לדבריו, "לקוחות רבים מדווחים על שביעות רצון גבוהה יותר בעת שהייה במסעדה, ואפילו על שירות טוב יותר בעת המתנה לקבלת המנה כאשר ברקע מתנגנת לה מוסיקה נעימה".

מה צריך, אם כך, לקחת בחשבון עוד לפני שיושמע הצליל הראשון ברמקולים?
ראשית, יש צורך ליצור התאמה בין המותג והמוסיקה המתאימה לו, ורק לאחר מכן, לפלח את התפריט המוסיקלי לפי שעות היום, הקהל והאופנה. יש לזכור, כי המוסיקה היא חלק מתפיסת המותג, מיצובו ואיכותו, ובכל מהלך של מיתוג בתחום ההסעדה יש צורך להקדיש פרק זמן נכבד לאסטרטגיית המוסיקה הרצויה.

ואחרי שלל העצות והטיפים, כדאי פשוט להפנים שכל היופי בעיצוב הוא שאין לו גבולות ואין לו חוקים. החוויה הצרובה בתודעתו של הסועד לאחר הביקור במסעדה – נוגעת בכל החושים – ראייה, שמיעה, מישוש, ריח והטעם כמובן. כדי להצליח בבחירת הקו העיצובי הנכון - צריך ללכת שבי אחרי הרגש והתחושות, וליצור את החלל המזמין שיוכל לתת מענה וחוויה רב-חושית רצויה.

לראש העמודלראש העמוד
  • זוגלובק לשירותכם

    זוגלובק לשירותכם

  • מספר טלפון04-9108869/70
  • מספר פקס04-9878743
  • שעות פעילות המוקדשעות פעילות המוקד:
    בימים א'-ה' 08:00-17:00
  • ליצירת קשר