לאכול בסטייל
עמוד ראשי : לאכול בסטייל : על עמים ומאכלי רחוב

על עמים ומאכלי רחוב

מירי שטרן דרור

"אמור לי מהם מאכלי הרחוב שלך – ואומר לך מה טיב העם שלך", אמר מאן דהוא לפני שנים רבות, ודומה כי על אף שההיסטוריה משנה את פניה, רחובותיה לא משתנים ולא משנים דבר באופיים.

בכל עיר המכבדת את עצמה ברחבי העולם נוכל למצוא מאז ומתמיד, כך נראה, את דוכני הרחוב הניידים, המציעים את מרכולתם בצורה ישירה לעוברים ושבים, ונותנים מענה לרעב ספונטני או סתם לנשנוש מהיר.

להוקרה הגדולה ביותר זוכים דוכני הרחוב בניו יורק הנדגמים מדי שנה בתחרות ה-Wendy Awards, ומדורגים על פי מידת הפופולריות שלהם, היצירתיות הרבה והטעם המיוחד שלהם. אך למרות שדוכני הרחוב בניו יורק ידועים בעיקר בזכות עגלות הנקניקיות שלהם, ניתן למצוא בעיר הגדולה גם תחנות ניידות של קדרות בשר וירקות הודיות, ג'מאייקניות, סיניות ויפניות, שיפודי בשר וכנפי עוף, שניצלים, מאפי תירס דרום אמריקניים, ואיך אפשר בלי דוכני וופלים בלגיים, גלידות (אמריקאיות) וקינוחים נוספים?

גם באירופה רבת המהגרים, ניתן למצוא מבחר ענק של דוכני רחוב אותנטיים המיובאים על ידי קשת העמים וחוצים גבולות מדיניים: פלאפל, חומוס ושווארמה מן המזרח התיכון, קרפ צרפתי, ופל בלגי, פיצה מאיטליה, וכמובן פיש אנד צ'יפס במיונז או קטשופ מן הממלכה הבריטית.

ומה לגבי אסיה? היבשת האקזוטית וחסרת העכבות בכל הנוגע למאכלים שהיא מייצרת, כבר מזמן הפכה לשם דבר בעניין דוכני האוכל שלה. תיקנים וחגבים על מקל בתאילנד, עכבישים מטוגנים ברחובותיה של סין ואפילו לטאות, עקרבים ורימות תולעים – באסיה הכל הולך, וכל המרבה – הרי זה משובח.

אבל אם נחזור לרגע לקולינריה הטובה והמוכרת אצלנו, נראה שהרחוב הישראלי מעדיף מצידו לשמר את הטוב והמוכר, ולצקת לתוך הקיים טעמים וגרסאות חדשות לבסיס המוכר של הפלאפל, החומוס והנקניקיות. פלאפל בטעמים, נקניקיות גורמה ומזללות מצליחות של טוסט-נקניק מוצאות, בסופו של דבר, את הדרך הקצרה והבטוחה אל לב ליבו של הקונצנזוס בטעם כחול-לבן.

לראש העמודלראש העמוד
  • זוגלובק לשירותכם

    זוגלובק לשירותכם

  • מספר טלפון04-9108869/70
  • מספר פקס04-9878743
  • שעות פעילות המוקדשעות פעילות המוקד:
    בימים א'-ה' 08:00-17:00
  • ליצירת קשר